Wygląd i zachowanie – rozmowa kwalifikacyjna

Nasz wygląd i zachowanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej to najważniejsze elementy całego procesu rekrutacji.
Kluczowe wrażenie powstaje już w pierwszej minucie od momentu spotkania. Zanim otworzymy usta już jesteśmy oceniani (oceniany jest nasz wygląd, mimika twarzy, gestykulacja, mowa ciała), tak właśnie działa komunikacja niewerbalna.

Zaprezentuj się profesjonalnie i przekonująco, ubierz się odpowiednio!

Niewątpliwie ubranie trzeba dobrać do stanowiska na które aplikujemy. Każda branża posiada swój dress code*.
Jeżeli chcemy uzyskać zatrudnienie np. branży tradycyjnej do której należą m.in. banki, biura, firmy ubezpieczeniowe czy księgowość wobec tego decydujemy się na klasyczny a wręcz konserwatywny dress code.
Inaczej to wygląda w zawodach wolnych gdzie kreatywność jest w cenie, np. firmy reklamowe, tutaj możemy pozwolić na trochę ekstrawagancji, ale pamiętajmy o bezpiecznych proporcjach.
Bez względu na branże strój powinien być elegancki, najlepiej jak przed spotkaniem poznamy standardy ubioru w firmie, tym sposobem sprawimy wrażenie osoby doskonale pasującej do załogi.

Twarz i fryzura – ważne pierwsze minuty kontaktu wzrokowego!

Ubiór to nie wszystko, w pierwszych minutach wzrok osoby rekrutującej jest skierowany na naszą twarz i fryzurę. Rada jest jedna – staranna fryzura, zadbana cera(brak przebarwień, u kobiet delikatny makijaż, u mężczyzn brak zarostu).

Pogodne usposobienie i uśmiech.

Palisz papierosy? Pijesz duże ilości kawy, herbaty? Szukasz pracy w biurze na eksponowanym stanowisku? Jak dawno byłaś/byłeś w gabinecie stomatologicznym, może warto przeprowadzić higienizację jamy ustnej (czyszczenie z kamienia nazębnego sprawi że zęby będą bielsze i a oddech jeszcze bardziej świeży)? więcej – http://higienizacja.com.pl

*Dress code to zestaw zasad dotyczących wyboru garderoby(ubranie, buty, również dodatki) do okoliczności w określonym czasie i miejscu. Dress code to część większego pojęcia, etykiety, ustalonych zasad (norm) zachowania w sytuacjach zawodowych jak również towarzyskich.

Zobacz również:
Rozmowa kwalifikacyjna, czego chcą się dowiedzieć pracodawcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


cztery × = dwanaście

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>