REKLAMA

 

Jak napisać profesjonalne CV, dokument który wyróżni się na tle innych aplikacji.

dziewczyna pisze na laptopie CV

#1 Cel zawodowy

Coraz więcej osób szukających pracy dodaje do swojego życiorysu zawodowego sekcję "cel zawodowy", niektórzy eksperci twierdzą że to zwiększa szanse kandydata na przejście do kolejnego etapu rekrutacji.

Wypełniając sekcję "cel zawodowy" bądź zwięzły, w dwóch, trzech zadaniach napisz na jakim stanowisku chcesz pracować przy okazji wymień najlepsze umiejętności i osiągnięcia które przekażą na samym wstępie potencjalnemu pracodawcy, to co masz do zaoferowania.

Cel zawodowy w CV przykład:

Chciałbym podjąć pracę w dziale sprzedaży produktów bankowych. Mam wielką nadzieję że wykorzystanie mojego doświadczenia, wiedzy z zakresu sprzedaży, profesjonalnej obsługi klienta, pozwoli sprawnie realizować postawione mi zadania, oraz zapewni dalszy stabilny rozwój zawodowy.

#2 Doświadczenie zawodowe

Powodem dla którego pracodawcy przeglądają Twoje CV, jest sprawdzenie czy Twoje doświadczenie i umiejętności spełniają potrzeby związane ze stanowiskiem pracy na które aplikujesz.

Chcesz, aby sekcja "doświadczenie zawodowe" była mocnym elementem Twojego CV. Opisz swoje doświadczenie zawodowe zrozumiałe dla każdego, przekaż "w pigułce" istotne informacje dla pracodawcy, osoba przeglądająca CV powinna mieć szybki podgląd na to co istotne (statystycznie rekruter poświęca do 10 sekund na przejrzenie jednego CV).

Zachowaj chronologiczny format w historii zatrudnienia - na samej górze wpisz ostatnią pozycję.

Doświadczenie zawodowe, przykład:

07.01.2019 - 01.03.2020
Bank PKO SA, Warszawa
doradca klienta
  1. prezentowanie oferty banku, sprzedaż produktów inwestycyjnych i ubezpieczeniowych,
  2. przyjmowanie i wstępne rozpatrywanie wniosków kredytowych,
  3. sporządzanie dokumentów i umów dla klientów banku, otwieranie nowych rachunków bankowych,
  4. realizacja planów sprzedaży, pozyskiwanie oraz kompleksowa obsługa klientów indywidualnych.

01.02.2016 - 01.04.2018
[nazwa firmy, miejscowość]
[stanowisko]
[opis wykonywanej pracy, obowiązki]

#3 Wykształcenie w CV

Wpisujemy szkoły / uczelnie zawodowe które mają realny wpływ na twój profil zawodowy. Nie ma najmniejszego sensu wpisywać szkół podstawowych, gimnazjum itp. mało istotne informacje sprawią że to co ważne może umknąć rekruterowi.

W sekcji Wykształcenie / Edukacja (obie formy poprawne) powinny znaleźć się następujące informacje:

     
  1. Data rozpoczęcia i zakończenia szkoły / uczelni itp.;
  2. Pełna nazwa szkoły / uczelni;
  3. Kierunek kształcenia, specjalizacja na jakim wydziale (o ile dotyczy);
  4. Temat pracy dyplomowej (dodajemy o ile temat pracy jest zbieżny ze stanowiskiem pracy);
  5. Uzyskany tytuł, zawód (o ile dotyczy).

Wykształcenie w CV, przykład:

10.2013 - 05.2017
Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu
Kierunek: Finanse i rachunkowość
Temat pracy dyplomowej: "Marketing i jakość usług bankowych"
Uzyskany tytuł: Licencjat

#4 Języki obce

Znajomość języków obcych w CV możesz określić używając "Skali Rady Europy", skala to 6 poziomów znajomości (A1, A2, B1, B2, C1, C2).

W skrócie co oznaczają powyższe poziomy:

A1 - początkujący, znajomość na tym poziomie pozwala korzystać z potocznych wyrażeń oraz budować proste wypowiedzi które są ukierunkowane do potrzeb dnia codziennego. Potrafi prowadzić prostą rozmowę pod warunkiem że rozmówca wypowiada się wolno, zrozumiale i że w każdym etapie rozmowy służy pomocą.
A2 - podstawowy, znajomość na tym poziomie oznacza że osoba rozumie i korzysta z wyrażeń z obszaru tematów dotyczących życia codziennego (m.in pracy, rodziny, znajomych, otoczenia). Potrafi prowadzić prostą konwersację opartą na otwartej wymianie zdań na tematy znane.
B1 - średnio zaawansowany, osoba rozumie główne zagadnienia przekazu zawartego w klarownych i tradycyjnych wypowiedziach, poruszających znane jej zagadnienia i wydarzenia z obszaru szkoły, pracy, zakupów i spędzania czasu wolnego itd. Radzi sobie w sytuacjach które mogą przytrafić w czasie podróży w miejscach gdzie się mówi określonym językiem. Potrafi artykułować składne wypowiedzi na tematy mu znane m.in. obszaru zainteresowań.
B2 - wyższy średnio zaawansowany, ten poziom oznacza że osoba rozumie istotne wątki o rozbudowanej treści w tematyce rzeczowej i abstrakcyjnej, w powiązaniu z rozumieniem dialogu na tematy techniczne z płaszczyzny jej specjalizacji. Potrafi w szczegółowo formułować wypowiedzi, jak również wyjaśnić swoje stanowisko w przedmiocie będącym obiektem dyskusji, badając minusy i plusy innych rozwiązań.
C1 – zaawansowany, osoba posiada szeroki zakres trudnych słów, dostrzega również ich ukrytą wymowę. Wypowiedzi są płynne i swobodne, bez większego wysiłku znajduje trafne sformułowania.
C2 – zaawansowany biegły, poziom najwyższy, przed osobą nie ma praktycznie żadnej bariery językowej.


Jeżeli dysponujesz certyfikatem językowym, informację o nim zamieść tuż obok poziomu znajomości wybranego języka.

Znajomość języków obcych w CV, przykład:

  1. język angielski - B2 (średnio-zaawansowany), certyfikat TOEIC,
  2. język niemiecki - A2 (podstawowy).

#5 Dodatkowe umiejętności

Posiadasz dodatkowe umiejętności "twarde" i "miękkie" które są związane ze stanowiskiem pracy? Wypisz je, wybieraj tylko te ważne, które są związane ze stanowiskiem pracy.

Umiejętności "twarde" i "miękkie", przykład:

  1. bardzo dobra wiedza z pakietu MS Office,
  2. prawo jazdy kategorii B,
  3. wysoka kultura osobista,
  4. zdolność nawiązywania relacji z klientem.



Treść komentarza:
Podpis:
 
= (Wykonaj działanie)

up