REKLAMA

 

Czas na urlop [BLOG]

data publikacji: 2020.01.27

lotnisko oczekiwanie pasażera na lot samolotem

Nie od dziś wiadomo że krótkie rozstanie w relacji pracownik i firma, dobrze wpłynie na obie strony. Nie rezygnuj z wakacyjnego urlopu lub długiego weekendu który możesz przeznaczyć na wypad za miasto w celach wypoczynkowych. Zarówno eksperci do spraw zatrudnienia jak i psychologowie jak i sami zainteresowani pracownicy, uważają że kilkudniowy odpoczynek jest bardzo ważny. Ich zdaniem, brak urlopu często prowadzi do chronicznego zmęczenia i w kolejności wypalenia zawodowego. Ten stan nie jest dobry dla obu stron, pracownika i pracodawcy.

Dlaczego warto korzystać z urlopu? W kilku punktach podpowiadamy:

 1. Odcięcie się od codzienności (dom - praca, praca - dom), motywuje i inspiruje. Pozwala spojrzeć na pewne sprawy z innej perspektywy, a także znaleźć pewne rozwiązania których nie mogliśmy dostrzec w natłoku codziennej rutyny.
 2. Poprawa efektywności, t.zw. tygodniowy reset pozwoli nabrać sił fizycznych i psychicznych. Oderwanie się od rutyny pozwoli poprawić koncentrację co przełoży się na lepszą organizację pracy i wydajność.
 3. Osoba wypoczęta to osoba pozytywnie nastawiona do innych osób, to lepszy kontakt i nastawienie do współpracowników i petentów. Chyba każdy z nas woli pracować z osobą u której często gości uśmiech na twarzy.
 4. Zdrowie. Jest takie powiedzenie że całe życie pracujemy żeby zarobić pieniądze, po czym wydajemy duże pieniądze aby to zdrowie odzyskać. W życiu potrzebna jest równowaga, jest czas na pracę i jest czas na wypoczynek. Wypoczywaj aktywnie, nie ograniczaj się jedynie do leżaka pomiędzy basenem a barem w strefie ‪All Inclusive‬.
 5. Urlop to dobry czas na podsumowanie pewnych rzeczy i podjęcie odważnych decyzji o zmianach. Z dala od zgiełku możesz zastanowić się nad podjęciem nowych kroków w swoim życiu zawodowym jak i prywatnym. Np. czy zamierzasz podjąć się realizacji nowych zadań zawodowych, czy to nie jest odpowiedni czas na awans zawodowy, podwyżkę itd.

Kierunek Bieszczady.

a może by tak wszystko rzucić i wyjechać w Bieszczady

Jestem przekonany że powyższe argumenty przekonały Ciebie do podjęcia działania. Rusz się z domu, zapewne na co dzień ciężko pracujesz, więc zasługujesz na chwilę relaksu.

Czy w Polsce można wypocząć? Do których miejsc warto udać się na urlop? Każdy musi sobie sam odpowiedzieć na te pytania.

Jeżeli potrzebujesz spokoju, odpoczynku od masy ludzi, obcowania z przyrodą, a dodatkowo lubisz chodzić po górach a przy tym podziwiać piękne widoki z grzbietów górskich, polecam Bieszczady na długi weekend (wiosną, jesienią czy zimą). Natomiast latem chodzenie po górach można urozmaicić kąpielą i sportami wodnymi na jeziorze Solina.

Sam osobiście raz w roku odwiedzam Bieszczady, wcześniej wybierałem budżetowe kwatery, obecnie staramy się urozmaicać wieczorny pobyt po przez wybór pensjonatów, hoteli które poza spaniem i wyżywieniem oferują np. saunę, jacuzzi. Zresztą dzięki portalom takim jak BOOKING czy AIRBNB wyszukiwanie ciekawych ofert i ich rezerwacja jest znacznie ułatwiona.

Bieszczady to nie tylko góry i szlaki prowadzące do szczytów to także małe ojczyzny ludzi których już tu nie ma. Świadkami tej historii pozostały drewniane cerkwie które warto odwiedzić.

Bieszczady to także dobre jedzenie, a smakuje jeszcze lepiej a wręcz wyśmienicie po zajściu z gór. Moja ulubiona karczma znajduje się w miejscowości Smerek - "Paweł Nie Całkiem Święty".

Park Wodny Suntago zaledwie 50 km od Warszawy (Mszczonów).

park wodny suntago mszczonow

To już 20 lutego 2020 roku pierwsze osoby skorzystają z wszystkich atrakcji największego zadaszonego parku wodnego w Europie. Obiekt jest zlokalizowany w pobliżu Mszczonowa, w odległości około 50 kilometrów od Warszawy.

Dokładny adres to: ul. Żukowska, 96-320 Wręcza, strona internetowa parku wodnego - parkofpoland.com.

Planujesz wypoczynek w drugiej połowie lutego? Bilety już można kupić na stronie parku wodnego. Cena biletów uzależniona jest od wieku (dzieci taniej), od strefy z jakiej chcemy korzystać i czasu jaki chcemy spędzić w parku wodnym koło Mszczonowa. Dostępne są bilety dzienne, 4 godzinne i 2 godzinne.

Pozytywnie nas zaskoczyły godziny otwarcia parku wodnego:

 1. Poniedziałek - Piątek: 10.00 - 22.00,
 2. Sobota - Niedziela oraz Święta: 9.00 - 22.00.

Jeżeli mieszkasz w Warszawie, Łodzi, a nawet dalej, to zaledwie godzina jazdy autem od granic miasta, ta propozycja wydaje się idealnym miejscem do na dłuższy lub nieplanowany krótki relaks. Na gości parku wodnego czeka bardzo wiele atrakcji.

Z oferty parku możemy się dowiedzieć że na gości czeka:

 1. 32 różne zjeżdżalnie najdłuższa ma 320 metrów długości to tyle co ma Wieża Eiffla.
 2. 18 basenów, m.in. basen tropikalny, basen termalny, basen solankowy "Dead Sea", gigantyczny basen z falą, basen siarkowy, i inne.
 3. 10 saun z różnych stron świata.
 4. Bary i restauracje.
 5. Wellness & SPA.

A Wy jak spędzacie swój urlop?

Zobacz co jeszcze na blogu:

data publikacji: 2020.02.06
tablica i lista celów
Planowanie kariery [BLOG]

data publikacji: 2020.01.24
warszawa śródmieście ikona
Kierunek Warszawa [BLOG]

data publikacji: 2020.01.21
grafik komputerowy
Wywiad z grafikiem [BLOG]
Treść komentarza:
Podpis:
 
= (Wykonaj działanie)


avatar2020-02-06   Kalina
Wcześniej najbliżej było do Uniejowa na termy, jestem bardzo ciekawa tego parku wodnego Suntago, mam nadzieję że na początku marca tam się wybierzemy.
avatar2020-02-01   Agata
W końcu mam argumenty za urlopem które przedstawię mężowi bo to on jest moim pracodawcą.
avatar2020-01-30   Bartek
Faktycznie co się dzieje na świecie jakieś straszne wirusy to już lepiej jechać w Polskie góry tam to co najwyżej dłużej w korkach postoimy.
avatar2020-01-28   Piotr
Odnośnie Bieszczad polecam "Bar Po Gontami", mają świetne i najlepsze jakie jadłem pierogi, kotlet schabowy to czysta poezja smaku.
Adres baru - Bukowiec 82, 38-613 Solina.
Dodatkowo dla miłośników pstrąga polecam smażalnia "Córka" najlepszy pstrąg pod słońcem. Adres smażalni - Terka 70.

up